Тема : «Життя Білого Ікла у царстві ненависті» Мета : сприяти розумінню ідейно – художнього змісту твору, поглиблювати навички роботи з текстом, аналізу образів повісті, розвивати критичне мислення та уміння висловлювати свої думки, виховувати доброту, милосердя, любов до природи. Життя – це виклик пустелі. Джек Лондон.
Хід уроку:
Сьогодні на уроці ми поговоримо з вами про стосунки братів наших менших і людей, попрацюємо в групах, побудемо в ролі суддів, тобто, спробуємо розібратись, чому люди народжуються однаковими, а потім стають такими різними.
У своїм статті «Про письменницьку філософію життя» Джек Лондон писав : «Коли ясно мислиш, і писати будеш ясно; якщо думка твоя благородна – і твір буде благородним.. Якщо ж знання твої уривчасті і несистематичні, чи зможеш ти знайти слова місткі і точні ? Чи пощастить тобі без головної філософської ідеї – організатора побудувати з хаосу щось цільне ? Чи може бути точним твоє передбачення й аналіз ? Чи буде у тебе власний критерій, що дозволить орієнтуватись у власному матеріалі, визначати значення кожної зернинки ? А без усього цього чи зможеш ти взагалі становити інтерес як особистість ? Чи зможеш запропонувати щось свіже, нове цьому пересиченому світу?». Ті, хто прочитали повість Джека Лондона «Біле Ікло», напевне ж мали змогу переконатись, що письменникові є що сказати людям, він розбирається у психології поведінки тварин та людей і він має благородну мету. Про це ми сьогодні поговоримо на уроці.
«Світ людей очима Білого Ікла»
- Як це співвідноситься з тим, що ви знаєте про світ людей? Який він зазвичай : жорстокий чи добрий?
І ось в житті Білого Ікла з’являється людина, яка перетворила таке допитливе і цікаве вовченя у жорстокого диявола. Цією людиною і був Красень Сміт.
1. Описати бій Білого Ікла з «давучою смертю» 2. Як люди реагували на бій ? Хто нагадує тут тварин, а хто людей? 3. Хто врятував біле Ікло від загибелі?
(Учні представляють звинувачення і захист, висловлюють свої судження, згоджуються або заперечують.) - Чи можна знайти якесь виправдання для жорстокості Сивого Бобра і Красеня Сміта?
( Протягом 5 хвилин учні записують свої думки щодо розмови на уроці, не відриваючи ручку від аркуша паперу. Помилки до уваги не беруться. Суть в тому, щоб зафіксувати свої емоції) Продовжити речення: На сьогоднішньому уроці для мене найважливішим відкриттям було…
Як ви розумієте слова епіграфа до уроку? ( Учень, що розпочинав обговорення, передає естафету іншому. Після повного обговорення слово повертається до того, хто починав. Таким чином, він отримує право підбити підсумок, погодившись з тим, що говорили інші чи заперечивши, доводячи свою думку)
Читати повість до кінця. Написати анотацію до повісті «Біле Ікло».
| |
| |
Переглядів: 441 | |
Всього коментарів: 0 | |