Тема : «Вчитель любові». Гострота конфліктів, виразність вияву непересічних характерів, моральної сили за умов екстремальної ситуації у повісті Джека Лондона «Біле Ікло». Мета : допомогти учням усвідомити важливі моральні уроки повісті, проникнутись розумінням і співчуттям до світу тварин, розвивати мовленеву діяльність, уміння логічно мислити, робити висновки , виховувати співчуття і повагу до всього живого.
Хід уроку:
1. "Вирішив відкошувати Білому Іклу його незгоди виправити ту кривду, що люди йому заподіяли.» (Відон Скотт)
(Красень Сміт) 4."Боягузи! Гади! — вигукнув він.» ( Відон Скот) 5. « За весь час, що вас не було. на мене він і разу так не глянув...» (Метт) 6. "Його радість, його велика любов, шукаючи собі вигоду, знайшли нарешті спосіб виявитися назовні». (Біле Ікло) 7. «Жодна кара не могла його зломити. Він ладен був краще вмерти, змагатись до останку, аніж жити впокореним. (Джім Голл) 8. Але й цього шансу не можна втратити» (суддя Скотт)
9." Звісно. звісно, я розумію. Він заслужив, щоб для нього зробили усе що можливе ? Його треба доглядати, як людину, як хвору дитину...» (Лікар про Біле Ікло) 10. «Спасенний Вовк !» (дружини судді про Біле Ікло) 11. "Під впливом нового почуття він заради свого бога часто терпів невигоди й страждання». (Біле Ікло) 12. Він взяв собі за правило щодня його гладити й пестити, і то подовгу". (Відон Скотт — Білого Ікла)
( запис теми, епіграфа уроку)
На уроці ми будемо працювати в групах, створимо «асоціативний кущ» про сприйняття світу Білим Іклом, та за допомогою «Кіл Вена» визначимо спільне та відмінне у характерах людей та тварин.
Видатний філософ М. Еріх сказав : «Усяке спілкування з природою освітлює людину…». Спілкування з напіввовком - напівсобакою Білим Іклом освітлює, а вірніше б сказати, висвітлює людське суспільство.
« Воно носилось вже в повітрі. Біле Ікло прочував його, це лихо. Ще не було жодних його ознак, а якесь невиразне почуття казало йому, що воно насувається…» Що за лихо насувалось на Біле Ікло?
1 група. - Місто постало перед білим Іклом. Яке воно? - Чим місто нагадувало Північ?
2 група. - З ким познайомився на подвір’ї Відона Скотта? - Чим завершилось знайомство з новим житлом?
3 група.
- Як ви розумієте слова епіграфа?
Пам’ятка для «вчителя любові» .
8.Підсумок уроку.
(дає можливість використати набутий цивілізацією досвід через призму власного світобачення) У «млинок» – кидаємо те, що розважало. У «смітник» - неправильний, на вашу думку, вчинок героїв. У «валізу» – що візьмемо в життя, тобто дамо відповідь на питання : «У чому « благородство думки» автора повісті, тобто, які моральні уроки винесли з повісті
9.Домашнє завдання
Написати літературний твір «Брати наші менші» до автора повісті «Біле Ікло», в якому можна «поділитися» думками з автором, , висловити враження від прочитаного | ||
| ||
Переглядів: 581 | |
Всього коментарів: 0 | |