Тема : Моральний та філософський плани фантастичної історії злету та падіння Цахеса. Мета: визначити ідейно – художню роль сюжету, вчинків і портрета героя; вчити характеризувати героя твору; розвивати уміння давати повну відповідь на запитання з цитуванням; виховувати почуття справедливості, чесність, формувати розуміння істинної сутності краси людини, її моральне життя.
Щасливці, які обдаровані внутрішньою музикою єдині, кого можна назвати щасливими.. Е.Т. А. Гофман. Хід уроку:
- Хто такі філістери? - Хто такі ентузіасти?
В наш час людство почало забувати про свою благородну місію на землі – бути Людиною. Люди піддаються магнетизму наживи, грошей, багатства. Але з цього в кінці – кінців нічого доброго не виходить. Людство деградує, вироджується морально. Проте, якщо ти маєш своє лице, гідно тримаєш голову, то рано чи пізно, ти отримаєш те, що заслуговував. Цю моральну проблему піднімає Е.Т. А. Гофман у повісті – казці «Малюк Цахес на прізвисько Цинобер»
На уроці ми будемо працювати в групах, застосуємо ігрові моменти для правильної оцінки образів казки.
- З якими героями автор знайомить нас на початку казки? - Що ми дізнаємось про походження малого виродка? - Знайти портрет малого. - Як він отримав чарівну силу? - Чому це фея зробила? - Чи змінилось ставлення людей до Цахеса? - Схарактеризуйте устрій зображувальної країни. - В чому полягала реформа освіти? - Що хотів сказати цим автор? - Чого навчав своїх студентів Мош Терпін? - Знайти портрет Фабіана і Балтазара. Як ставитися автор до цих героїв? - Описати зустріч студентів з Малюком Цахесом.
Нагородити епітетами героїв літературного твору. ( Підбір по одному епітету до Балтазара та Цахеса.)
- Що ми дізнаємось про Кандиду? - Опишіть почуття Балтазара до Кандиди? - Що ви можете сказати про товариство, яке зібралось в домі Моша Терпіна і про нього самого?
- Охарактеризуйте Малюка Цахеса від імені Кандиди та Моша Терпіна. - Чи можна віднести до цього товариства Балтазара?
1 група .Звинувачення Балтазара у нявканні, читання ним вірша 2 група. Гра Вінченцо Сбіоки. 3 група. Спів синьйори Брагаці. 4 група. Посада Пульхера. - Чи докладав Цахес яких – небудь зусиль для досягнення такого фантастичного успіху? - Яке пояснення цим дивам дає Проспер Альпанус?
- Що означає бути людиною? - Хто з головних героїв може бути претендентом на це ім’я ?
Скласти сенкан до образу Балтазара.
| |
| |
Переглядів: 486 | |
Всього коментарів: 0 | |