Тема : Фантастичне і реальне у казці . Філософський смисл твору. Мета : допомогти учням зрозуміти філософський зміст твору; з’ясувати роль фантастики у повісті; засвоїти поняття про філософську казку ; навчити учнів робити узагальнення та висновки. .. Він просить тебе.., щоб ти весело й невимушено дивився на ці образи, що навіть заприятелював з цими дивними постатями, створенню яких поет завдячує впливовості примарного Духа, званого Фантазусом.. Коли ти любий читачу, інколи, може, усміхнувся в душі, то, значить, був у такому настрої, якого й хотів автор цієї оповіді. Хід уроку:
- Вікторина «Хто найуважніший» (За текстом казки ) - Читання сенканів, які учні склали вдома.
- Що таке фантастика? - З якою метою вона використовується у творі?
- Що фантастичного ми бачимо в казці ? - Яка країна є втіленням поетичної мрії ? - Уявіть собі нотний стан, розмістіть на ньому героїв. Сила їхньої фантазії – відповідатиме висоті звуку. ( Балтазар, Проспер, Фея……. Цахес. - Яка країна втіленням реальності? - Що реального в зображенні життя цієї країни ? - Які реальні риси ми бачимо в чарівниках?
«Коли ти любий читачу, інколи, може, усміхнувся в душі, то, значить, був у такому настрої, якого й хотів автор цієї оповіді»… Дійсно в казці є багато сцен, які викликають сміх. А чи однаково ми сміємось героїв? (Робота над поняттями : комізм, іронія, гротеск, сатира, травестія. Використовуються картки – інформатори )
- За кого прийняли іноземці Цинобера? - Як їм вдалося розгледіти його справжнє обличчя? - Як змінилося життя Цинобера, позбавленого ласки Феї ? - Як ви оцінюєте епізод з селянкою, що домагалась побачення з Цинобером і називала себе його матір’ю ? - Як реагував натовп на появу Цинобера у своєму справжньому вигляді? - Знайдіть у тексті, як зображується сцена загибелі Цинобера. - Це спокутування ганьби, покарання, насмішка чи щось інше ? - Чому , на вашу думку, Проспер Альпанус подбав про те, щоб після смерті Цахеса люди знову вважали його тим, ким мали за життя? - Як зрозуміти слова Феї: «Може мені вдасться побачити тебе маленьким хрущиком, жвавою мишкою або прудкою вивіркою»? - З чим автор звертається до читача в останньому розділі і чому ? - ЯК склалася доля Балтазара і Кандиди? - Для чого Фея подарувала Кандиді намисто ? Який художній прийом тут використано ? - Хто, на вашу думку, головний герой і чи справді казка має «цілком щасливий кінець» - Чи співпали ваші передбачення щодо закінчення казки, подальшої долі героїв ?
( Учні представляють звинувачення і захист, висловлюють свої судження, згоджуються або заперечують) - Як видумаєте, чи здійснилась романтична мрія Балтазара ? ( Так, але це звичайнісіньке міщанське щастя) - Чи був інший вихід ?
дає можливість використати набутий цивілізацією досвід через призму власного світобачення. ( моральні уроки казки» У млинок – кидаємо те, що розважало. У смітник - неправильний, на вашу думку, вчинок героїв. У валізу – що візьмемо в життя.
- Яке враження справила на вас казка ? - Що здалося трагічним, а що сумним?
- Які філософські проблеми висуває Гофман? ( добро - зло, відповідальність за приручених тобою, ставлення до природи, виживання у світі сильних ).
Створити сенкани Навести приклади прийом творіння гумористичних епізодів.
| |
| |
Переглядів: 379 | |
Всього коментарів: 0 | |