Урок 4 Тема уроку: Греція в II — першій пол. І тис. до н.е. (узагальнююче повторення). Мета уроку: Використовуючи рольову гру, закріпити та систематизувати знання учнів про зародження та розвиток грецької цивілізації в II — першій пол. І тис. до н.е., розвивати мислення, уміння висловити думку, стимулювати прагнення отримувати міцні знання для досягнення життєвих цілей. Тип уроку: урок узагальнюючого повторення. Вид уроку: гра-подорож "Одіссея". Хід уроку І. ПІДГОТОВЧИЙ ЕТАП На етапі підготовки вчитель повідомляє дату проведення гри, готує наочність (карта, макет корабля, та «гроші», ілюстрації; фото, музичний запис грецької мелодії тощо), пояснює правила гри. Правила гри: За кожну правильну відповідь учень отримує золоту монетку, за доповнення " срібну. З кінці гри "гроші" рахують і визначають, хто привіз із Трої найбільше скарбів. ВСТУПНЕ СЛОВО ВЧИТЕЛЯ
Ви знаєте, що Гомерова "Одіссея" на відміну від "Іліади", — вигадка. Тому і ми дозволимо собі змінити сюжет. Уявімо собі, що Одіссей міг подорожувати не лише в просторі, а й у часі, а його подорож тривала ціле тисячоліття. З'являючись в різних місцях, ми зможемо "побачити" події, що сталися протягом II — першої пол. І тис. до н.е., Одіссей добирався додому довгих 10 років, він образив бога морів — Посейдона і той створював перешкоди на його шляху. У нас перешкод не буде, а швидкість пересування і досягнення мети залежатиме від ваших знань.
Перед вами грецький корабель, щоб потрапити на корабель, ми повинні розв'язати кросворд. Заповнивши його, ви прочитаєте у виділеному віконці назву нашої подорожі.
II. ПРОВЕДЕННЯ ГРИ "ОДІССЕЯ" Гра-подорож проводиться в кілька етапів (зупинок): 1. Троя Назву першої зупинки ви визначите після перегляду уривку із фільму. Так, це Троя. Троя була великим і могутнім містом, але не зуміла встояти перед ахейцями. Давайте пригадаємо події Троянської війни. Запитання до класу:
2. Афіни — Зараз ми зробимо першу зупинку — місто Афіни. Пригадайте, в якій історичній області воно розташоване. Запитання до класу:
— Прокоментувати схему «Система управління Афін» — Розкрийте суть понять "ареопаг", "екклесія", "архонт". — В чому полягали реформи Солона? — Хто такий Пісістрат? — Які реформи були проведені Клісфеном?
3. Півострів Пелопоннес — Ми покидаємо демократичні Афіни і пливемо далі, до півострова Пелопоннес. Тут у 1600 році до н.е. виникло ряд міст-держав. Найбільшим серед низ були Міккени.
— Поясніть значення слів "палацова цивілізація". — Чому культура, створена ахейцями, називається мікенською? .. — Перерахуйте головні здобутки мікенської культури. — В результаті чого загинула Ахейська цивілізація? Відеовікторина : На слайдах впізнати події із життя Давньої Греції Спарта — А зараз ми залишимося на Пелопоннеському півострові, але уявно перемістимося в часі потрапимо до спартанської держави.
— Яким чином була утворена держава у Спарті? — На які верстви поділялося спартанське суспільство? — Чому форма правління, встановлена у цій державі, названа олігархією? — Розкрийте суть понять "ефор", "апелла", "герусія". — Дайте характеристику законам Лікурга. , : — Розкажіть про систему спартанського виховання. 4. Острів Крит — Погостювавши у суворих спартанців, ми продовжуємо подорож. Зараз ми підпливаємо до найбільшого і родючого острова — Криту. В якому давньогрецькому міфі розповідається про нього? — Коли існувала Критська цивілізація? Яку ще назву вона має? — Перерахуйте головні здобутки Мінойської цивілізації. — Розкажіть, що ви знаєте про Кносський палац. — Ким і коли його було відкрито? — Чому загинула цивілізація Криту?
Зупинка Гра «Шифрувальники» Уявіть себе друзями шифрувальника М. Вентріса, визначте, які поняття заховані в наступних шифровках: ілоти, криптії (о,т,и,і,л р, ї, п,т, і,к,и) 5. Ітака — Нарешті, подолавши стільки перешкод, ми підпливаємо до нашої рідної Ітаки. Як називається період грецької історії, описаний в поемах Гомера? Давайте пригадаємо, якою була Греція в той час. — Назвіть хронологічні межі гомерівського періоду. — Чи існувала на той час держава в Греції? Чому? — Дайте характеристику: 1) грецького суспільства та 2) господарського життя гомерівського періоду. ІІІ. ПІДСУМОК УРОКУ "Прибувши до Ітаки", учні підраховують привезені "скарби" і визначають переможців гри.
IV. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Підготуватися до історичного диктанту
| |
| |
Переглядів: 448 | |
Всього коментарів: 0 | |